Dekonstrukcja mitów nastoletniości

Każdy ma swoje, ukryte lub jawne, młodzieńcze fascynacje. Ci, którzy wiek nastoletni mają już dawno za sobą, wspominają te fascynacje z nostalgią, nawet jeśli dzisiaj graniczy to dla nich samych z obciachem.

Zagrali dzisiaj w Trójce piosenkę świąteczną, która w swoim czasie (a long time ago, in a galaxy far far away) była również przedmiotem mojej fascynacji, wyznam: zarówno muzycznie, jak i wizualnie z uwagi na jedną z bohaterek teledysku. Piosenki zasadniczo mogę słuchać dziś tylko w trybie karaoke, zadałem sobie natomiast Stachurowskie pytanie: kim właściwie była ta piękna pani z tego teledysku? Nie żeby było to pytanie bardzo oryginalne – na Yahoo Answers zadano je tysiąclecie temu – ale w każdym razie znalezienie odpowiedzi sprawiło mi małą przyjemność. Mniejszą sprawiły mi jej zdjęcia:

Kathy Hill 2010 AD

Cóż… ćwierć wieku robi swoje. Dla równowagi, jej – hmmmm – partner z teledysku w wersji już nie tak ślicznej młodzieńczej:

george michael AD 2010

Tacy wszyscy byliśmy piekni i młodzi, na szczęście zostało i.

PS. Jak ktoś się zastanawia, czemu mi wtedy wpadła w pamięć, niech trzynaście razy przeczyta słowa „byłem nastolatkiem” i zajmie świątecznym karaoke:

Last Christmas, I gave you my heart
But the very next day, You gave it away
This year, to save me from tears
I’ll give it to someone special
da capo al fine

Ja spadam kolędować. Wesołego przy Świętach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s