Od autora

Moje pierwsze zapamiętane zetknięcia ze Sportem to jeszcze moskiewskie igrzyska olimpijskie, przejazd Kowalczyka na Artemorze, bieg Malinowskiego, skoki Kozakiewicza (gestu, mówiąc szczerze, nie zauważyłem). Pierwsze zetknięcie ze Sportem na żywo, to żużlowe mistrzostwa świata par na Stadionie Śląskim i medal duetu Plech-Jancarz (choć prawdę mówiąc, z korony widziałem ledwo co, na szczęście później była retransmisja w reżimowej TV). Pierwsze świadome przeżywanie zawodów to hiszpański Mundial, po dziś dzień pamiętam, jak jedliśmy truskawki rycząc wniebogłosy, kiedy Boniek i spółka wbijali gole Peru. A potem już jakoś poleciało.. W okresie studiów niektórzy mnie zapamiętali jako faceta z przyrośniętym do ręki egzemplarzem katowickiego „Sportu” (i nie dajcie sobie wmówić, że była w Polsce inna dobra, a na pewno jakakolwiek lepsza codzienna gazeta sportowa). 

Dziś człowiek już starszy, inne rzeczy na głowie, ale rywalizacja (czyjaś) wciąż nieodmiennie pobudza, niezależnie czy to Wielki Futbol, czy amatorka, niezależnie czy to siatkówka czy brydż, niezależnie czy oglądany na żywo, na ekranie czy śledzony w live-timingu (tak, potrafię tak oglądać biathlon, strzelectwo.. choć raczej tylko na wielkich imprezach), także przy zwykłym czytaniu dobrze napisanego tekstu (kiedyś się jeszcze w radio słuchało, ale ja ostatnio jakoś nie). No i od paru lat rozmaite emocje przelewam w formie bloga, średnio raz na tydzień, prawie ćwierć tysiąca notek się nazbierało

Namówił mnie Redaktor Paweł, żebym od teraz pisał te swoje kawałki o sporcie na oddzielnym blogu, w serwisie śląsk.sport.pl No to cóż, chcecie, to czytajcie, miło mi, nie chcecie czytać – tyz piyknie, ale pamiętajcie, że zupełnie mnie to nie rusza, dobre rady zachowajcie dla znajomych. Piszę dla siebie, o czym chcę i jak chcę, więc nie pytajcie „a dlaczego o tym nie piszesz” – odpowiedź będzie brzmiała: bo nie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s