Dziewczynki ze starszej klasy

Włączyłem sobie dziś pod wieczór (a może to jeszcze popołudnie było) transmisję z finału Ligi Mistrzów. Jeśli ktoś się w tym momencie zaniepokoił, wyjaśniam: Ligi Mistrzów pań (czyli Ligi Mistrzyń po prawdzie). Raz, że wypada docenić ten najważniejszy chyba mecz w klubowej piłce kobiecej, a dwa… że miała w nim wystąpić Polka, broniąca bramki Paris Saint-Germain Katarzyna Kietrzynek.

Od samego początku meczu paryżanki znalazły się pod ostrym naporem rywalek z Frankfurtu. Zawodniczki niemieckiego klubu wydawały się większe, szybsze i silniejsze, doprawdy miało się wrażenie, że to młodsza klasa gra ze starszą. Mówiąc szczerze… nie tylko ta różnica siły uzasadniała taki wniosek, kiedy przypominałem sobie wczorajszy mecz w Madrycie, to porównanie parametrów fizycznych gry również nasuwało taki wniosek. Choć na pewno bardziej elegancko byłoby napisać, że gra pań sprawiała wrażenie dość… retro, takie powiedzmy lata 70-te, z dużą ilością prowadzenia piłki, podaniami wzdłuż niż wszerz raczej (zwłaszcza paryżanki), niestety także do tyłu, bo był to główny sposób uwalniania się spod pressingu (to jeden z nielicznych bardziej współczesnych elementów). Ale niektóre strzały, nie ukrywam, zacne, w tym dwa pierwsze gole strzelone główką (po jednym dla każdej ze stron).

Polka w tym meczu wyrastała na czołową zawodniczkę przynajmniej w swojej drużynie, błędów nie zapamiętałem. Nie miała jednak powodów do radości, gdyż w doliczonym czasie gry koleżanki z obrony zostawiły w zamieszaniu miejsce na środku pola karnego, a tam niemiecka zawodniczka z rodzinnymi tradycjami (jej dziadek był mistrzem Niemiec i zdobywcą Pucharu Niemiec) kopnęła piłkę z fałsza (nie nazwałbym tego genialnym technicznie uderzeniem), wystarczyło na przerzucenie piłki na rywalkami i obok zasłoniętej bramkarki (tak, jestem zmanierowany po tym jak Messi lobował Neuera). 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s