Wernitz, Ohlers, Luebow, Fahrenwirst

Tytuł to jak hasło: jeśli rozumiesz, to wiesz jaki jest temat tej notki; jeśli nie rozumiesz – nie zniechęcaj się, może Ci się spodoba. 

Tytułowymi słowy jeden ze znajomych pożegnał dziś Stanisława Mikulskiego. Nie będę się teraz rozpisywać o kapitanie Klossie (choć oczywiście znam „na pamięć” wszystkie odcinki, zarówno w wersji serialowej, jak i w formie opowiadań) ani nawet – niby oryginalnie – o Panu Samochodziku, ani o żadnym innym jego wcieleniu filmowym, telewizyjnym czy teatralnym, bo o tym będą pisać wszyscy. (Sam nie lubię pisać o tym co wszyscy, ale wiadomość o jego śmierci siedzi mi dziś w głowie od rana, to jednak ikona czasów co najmniej mojej młodości).

J-23 przestał nadawać, pozostawił po sobie czarno-białe taśmy. Na tych taśmach brzęczy muzyka Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, czasem ilustrująca, częściej wzmacniająca suspens. I oczywiście czołówka, z niezapomnianym staccato (gdzieś około pięćdziesiątej sekundy). 

Wernitz, Ohlers, Luebow i Fahrenwirst nadal ukrywają gruppenfuehrera Wolfa. Ale my wiemy, jak szukać, Kloss go odnalazł.

Wernitz Ohlers Luebow Fahrenwirst TVP Kloss Wolf

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s