Krystyna!

Kalendarz mówi, że imieniny Krystyny będą za cztery dni, a te najbardziej znane, hucznie fetowane – za jakieś cztery tygodnie.

Krystyna Pałka postanowiła nie czekać na dzień swojej patronki, żeby sprawić prezent sobie i innym. We wczorajszym sprincie na mistrzostwach świata w morawskim Nove Mesto dobiegła siódma, gdyby nie jedno pudło – mogła zdobyć medal. Co się jednak odwlecze… dziś biegła równie dobrze jak wczoraj (jeśli nie lepiej), strzelała lepiej niż rywalki, utrzymała się na nartach do końca (co nie wszystkim rywalkom się udało) i na mecie mogła triumfalnie wyrzucić ręce w górę: zdobyła pierwszy w historii polskiego kobiecego biathlonu medal mistrzostw świata, srebrny (do złota potrzebowałaby jednego pudła mniej). Sukces to dla niej tym większy, że do wczoraj ani razu nie dobiła indywidualnie do pierwszej dziesiątki na mistrzostwach świata, tylko raz na Igrzyskach w Turynie finiszowała szósta w biegu indywidualnym (oficjalnie jest piąta za sprawą prac komisji antydopingowej). 

Feta w drużynie będzie na pewno wielka, bo ocierały się o ten medal już dziewczyny, choćby w Vancouver. Nieźle finiszowały też pozostałe, bo na miejscach 12, 13 i 27 (pamiętając, że wynik biegu pościgowego w dużej mierze zależy od strat ze sprintu). Aż zaczyna się nabierać apetytu przed kolejnymi występami, zwłaszcza w sztafecie – ale zaleca się ostrożność pamiętając, że w Vancouver udało się nam swoimi agresywnymi oczekiwaniami po prostu zniszczyć psychikę biathlonistek przed sztafetą.

14 lutego akurat nie ma żadnej żeńskiej konkurencji, ale może Krystyna jeszcze lepszy prezent zamierza sobie sprawić bliżej imienin?

PS Przepraszamy fanów Cristiano Ronaldo, to nie notka dla nich. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s