Stefan Grot-Rowecki, tajemnicza postać

W konkursach promocyjnych – żeby uniknąć zarzutu, że się organizuje loterię – wprowadza się wymóg dokonania czynności o charakterze nielosowym, na przykład wymyślenia hasła ocenianego przez specjalną komisję lub udzielenia odpowiedzi na pytanie rodem z audiotele.

Ostatnio w sklepie nieopodal też urządzono promocję dla klientów – trzeba było zrobić zakupy na kwotę X i odpowiedzieć na pytanie „kim był Stefan Grot-Rowecki” (to z okazji, że patronuje ulicy). Można był wygrać pralkę (sztuk 1) i lodówkę (sztuk 1). Wpadłem już po zakończeniu promocji i patrzę ze zdziwieniem: lodówka stoi. Zerkam na tablicę ogłoszeń i widzę zabójczy protokół z ogłoszenia wyników – komisja w składzie przedstawiciel organizatora, przedstawiciel klientów, stwierdza, że konkurs przedłużono w zakresie I nagrody, bo wylosowano kupon nieważny (nieprawidłowa odpowiedź).

Pamiętając możliwe odpowiedzi znajdujące się na kuponie* można tylko zadać pytanie – Stefan Rowecki to pierwszy powojenny prezydent RP, czy wybitny polski grotołaz?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s